Jak vyzrát na zloděje jednou provždy – ochrana firemního majetku

Jak vyzrát na zloděje jednou provždy – ochrana firemního majetku

Jak vyzrát na zloděje jednou provždy – ochrana firemního majetku 1024 634 Safety Robot

Jak vyzrát na zloděje jednou pro vždy – ochrana firemního majetku

Možná si myslíte, že krádeže ve firmách už nejsou na pořadu dne. Kdo by byl takový blázen a kradl tam, kde jsou kamery! Opak je pravdou. Zloději, jsou stále více troufalejší, a zaměstnanci firem čím dál tím lehkovážnější.

Nedávno se v novinách objevit tento titulek:

Zloději-specialisté se činili: Z firmy v Tišnově zmizel trezor, ze staveniště nářadí za více než sto tisíc

A to rozhodně není ojedinělý případ. Děje se to pořád. A my Češi si umíme udělat i ze zlodějny národní sport.

Vykradení nebo jiné poškození firmy můžeme rozdělit do dvou kategorií. Každý pak potřebuje trochu jiný přístup.

 

  • Krádeže samotnými zaměstnanci.
  • Krádeže cizími lidmi.

 

Konzultovali jsme situaci kolem vykrádání firem s profesionálem. Policista z Jižní Moravy nám dal svoje tipy a rady, jak se zlodějům bránit.

Co se týká zaměstnanců, postupujte psychologicky i prakticky. Ve firmě musí panovat dobrá atmosféra. Firemní kultura je, co se týče krádeží naprosto klíčová. Pokud jsou zaměstnanci neloajální, necítí respekt vůči zaměstnavateli a necítí se být součástí celku, pak ke krádežím dochází 3x častěji, než ve firmě, kde se dbá na dobré vztahy, kde se buduje důvěra a respekt a na firemní kultuře se neustále pracuje.

Pokud se však budeme soustředit na průměrnou firmu, kde je firemní kultura spíše sprosté slovo, než filosofie, pak zaměstnanci musí vědět, že je firma důkladně zabezpečená, a že na místech k tomu určených jsou kamery. Díky docházkovému systému (ideálně na otisk prstu) se nikdo zodpovědnosti za zcizení nevyhne. Také by měli být ti zaměstnanci, kteří se přece jen rozhodnou pro krádež, exemplárně potrestáni za hrubé porušení pracovní kázně tak, aby ostatní ani nenapadlo jít v jejich stopách.

Všechno je to o lidech.

Safety Robot bezpečnostní kamera

Už jsme se setkali i s případy, kdy zaměstnanci postupně v malém vykrádali sklad, avšak na konci roku při inventuře bylo zjištěno, že chybí zboží za téměř půl milionu korun. Všichni spolu spolupracovali a takto si navzájem vypomáhali. Zařídili si tak spoustu dárků k vánocům, a atmosféra byla také zcela jistě příjemná, dokud je nechytili a oni na sebe navzájem nezačali práskat.

Zabezpečovací kamery

Cizí lidé jsou obvykle přímočařejší. Prohlédnou si terén, zjistí kde jsou kamery, nasadí kšiltovku a brýle tak aby na kamerách nebyli poznat a jdou vykrást sklad, kanceláře a nebo odvézt stroje ze stavby.

Kamery nejsou všespásné. Některé firmy si myslí, že stačí naaranžovat nefunkční atrapy a to samo o sobě zloděje odradí.

Atrapy nestačí.

Jak už jsme řekli, všechno je to o lidech. Stačí, aby se zaměstnanec u piva rozpovídal o tom, jak to s tím zabezpečením ve skutečnosti je, a zloděj má natažený červený koberec třeba přímo až do trezoru. Lepší pozvánku, než informaci o tom, že firma používá pouze atrapy, už ani dostat nemohl.

Takže jak se k tomu postavit, abyste mohli být v klidu, že vám nezačne mizet zboží nebo vybavení?

  1. Dobrá firemní kultura a pracovní atmosféra. Budování důvěry a respektu ve firmě.
  2. Důsledný docházkový systém pro zaměstnance
  3. Kamerové systémy na viditelném, leč nedostupném místě.
  4. Senzory pohybu, senzory otevření dveří a rozbití oken
  5. Alarm
  6. Ovládání na dálku přes počítač, mobil nebo chytré hodinky
  7. EPS – požární ochrana
  8. V případě většího areálu, hlídací služba, ostraha se psem

 

Zatočte s grázly a nedopusťte, aby někdo odcizil, co mu nepatří. Ať už u Vás pracuje a nebo je zcela cizí. Jsme na trhu odborníci, takže dokážeme pomoct a zbavit Vás nepříjemností.

 

Zavolejte Safety Robota – s nám jste totiž v bezpečí a my Vám se vším pomůžeme. Kromě firemní kultury, tu si musíte nastavit sami.

 

Pokud si nebudete vědět rady, napište nám nebo zavolejte. Rádi vám poradíme. Objednávkový formulář využijte zde.

Jsme certifikovaným partnerem Jablotronu. S námi jste v bezpečí. Kontaktujte nás: +420 608 584 662, email: kontakt@safetyrobot.cz