Zloději vykopli dveře a vykradli domy v Brně – tohle vážně nechcete

Zloději vykopli dveře a vykradli domy v Brně – tohle vážně nechcete

Zloději vykopli dveře a vykradli domy v Brně – tohle vážně nechcete 1024 683 Safety Robot

Zloději vykopli dveře a vykradli domy v Brně. Jak se bránit?

Navazujeme na článek Brněnské drbny, o zlodějském gangu v Brně Maloměřicích. Zloději jednoduše zvonili na domy, a když nikdo neotevřel, vykopli dveře a dům vykradli.

Jak se dá proti takovým taktikám bránit?

V první řadě, kamerou u vchodu do domu nebo bytu. Jde o první odrazovaci prvek. Co si budeme povídat, zloději nemají kamery zrovna v lásce. Být zachycen přímo při činu není žádná radost. Pro naše účely může stačit i maketa, která vypadá zcela reálně. Zloděj nepozná rozdíl. Dům s kamerou u vchodu odradí 85% zlodějů.

Druhým záchranným bodem je senzor otevření dveří, případně senzor rozbití okna nebo dveří. V případě rozbití se okamžitě spustí siréna, která zloděje vyděsí a upoutá pozornost okolí. Může také přivolat bezpečnostní agenturu. V případě čidla otevřených dveří se alarm spustí až po vámi nastavené době, abyste měli čas po příchodu domů systém odblokovat. Zloděj samozřejmě nesmí znát váš kód. Proto je důležité jej držet v tajnosti.

Další překážku zlodějům představuje senzor pohybu v domě. Pokud by se už lupičům podařilo dostat nepozorovaně do domu, pak je senzor pohybu spolehlivě zachytí a spustí alarm, případně přivolá bezpečnostní službu.

V případě, že v domě žije starý člověk, doporučujeme zvolit osobní alarm. Senior pouze zmáčkne SOS tlačítko a přivolá pomoc. Asistenční služba dokáže pomoci i v případě pádu nebo zdravotních potíží.

Zloději jsou v dnešní době čím dál drzejší a arogantnější. Ale vy se jim můžete snadno bránit. Nebuďte oběti a chraňte se. Kontaktujte nás a my vám pomůžeme.

Článek na Brněnské drbně ze dne 23. dubna 2020, naleznete zde.

S námi jste v bezpečí. Kontaktujte nás: +420 608 584 662, email: kontakt@safetyrobot.cz