Jak na zabezpečení domu

Jak na zabezpečení domu

Jak na zabezpečení domu 720 405 Safety Robot

Jak na zabezpečení domu:

Máte obavu o svůj dům či byt? Chcete si pořídit zabezpečovací zařízení a potřebujete poradit jak na to?

V první řadě je vždy bezpečnější využít služeb autorizované bezpečnostní firmy. Pokud se ale i přesto, chcete do zabezpečení pouštět, myslete na následující doporučení:

 

Důkladně si promyslete co všechno chcete zabezpečit.

Máte děti? V takovém případě doporučujeme myslet na protipožární čidla a senzory úniku plynu. Navíc se mohou hodit kamery na terasách nebo u bazénu, popřípadě na jiných místech, kde může dětem hrozit nebezpečí.

Máte obavu z vykradení? Pak je vhodné vybrat senzory pohybu a bezpečnostní kamery, které budou sledovat okraje pozemku, případně místa kudy by mohlo dojít ke vniknutí. Tradiční jsou senzory otevření dveří, případně rozbití oken.

Kamery u vchodových dveří nebo brány, odradí valnou většinu kriminálních živlů.

Vyvarujte se základním chybám.

Pokud už víte jaké zabezpečovací prvky chcete použít, zamyslete se nad vhodným umístěním. Senzory pohybu by například neměly být namířeny tak, aby snímaly zdroje tepla, jako jsou kamna nebo topení. V takovém případě může snadno dojít k falešnému poplachu. Pohybová čidla jsou citlivá na pohyblivý teplý vzduch, takže zároveň dávejte pozor na vzduchotechniku či klimatizace, které slouží zároveň i k vytápění. Zvláštní pozornost je třeba věnovat čidlům v případě oken a ostrého slunečního záření. Je zvykem kombinovat více senzorů, aby se rušení eliminovalo.

Velmi častou, byť úsměvnou chybou je, když manželka doma při generálním úklidu senzory zastíní krabicemi, přestěhovanou skříňkou nebo květinami.

Myslete jako zloděj

Přemýšlejte, kudy byste se vy, pokud byste byl zloděj, do domu vloupal. Hledejte slabá místa a nejjednodušší způsoby. Není třeba překombinovávat, nejsme v akčním filmu. Zloděj se potřebuje dostat nenápadně dovnitř, najít rychle drahocennosti a pak se svým lupem, rychle a nepozorovaně uniknout. Jak byste postupovali vy? Zkuste se vžít do kůže zloděje a pak zabezpečení nastavte tak, abyste se do domu, co by zloděj, nedostal.

Myslete na své nejmenší

Pokud máte malé děti, vězte, že vše je možné. I když si to často nepřipouštíme. Rozhodně se nevyplácí šetřit na jejich bezpečnosti. Zajistěte okna proti otevření, krytky na zásuvky by měly být naprostou samozřejmostí a sirky, léky a chemie, ty by měly být zcela mimo dosah. Obvykle se nemusí nic stát, ale chcete to riskovat?

V detailech je síla

Klávesnici, která slouží k blokování a odblokování domu, mějte umístěnu tak, aby na ni nebyl výhled například oknem, nebo skrze prosklené dveře. Útočník může vidět, že je objekt odjištěný a nic mu nebrání v tom, aby vešel bez starostí. Kamery montujte tak, aby na ně zloděj nedosáhl a neukradl je, nebo neponičil.

Je mnoho záludností, které mohou v průběhu montáže nastat, je dobré mít po ruce někoho, kdo tomu rozumí a pomůže vám. Nikdy se do takových zásahů nepouštějte sami.

S námi jste v bezpečí. Kontaktujte nás: +420 608 584 662, email: kontakt@safetyrobot.cz